Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan ilanı görselidir.
Eğitim (ÇH) - Çamlıyayla Haber | Haber Girişi: 29.03.2021 - 15:46, Güncelleme: 29.03.2021 - 15:46

29 Mart 4 Nisan Kütüphane Haftası Mesajı

 

29 Mart 4 Nisan Kütüphane Haftası Mesajı

29 Mart 4 Nisan Kütüphane Haftası Mesajı
29 Mart  4 Nisan Kütüphane Haftası Mesajı Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir, “29 Mart -  4 Nisan Kütüphane Haftası” münasebetiyle bir mesajyayımladı: İnsan,  ilk emri “Oku” olan bir inancın mensubu olarak;  aldığı ilk nefesten, vereceği son nefese kadar hayatının her anında bir şeyler okur ve öğrenir. Bu öğrenme ihtiyacı hayatının her evresinde devam eder. Çünkü insan gözlemleyen, inceleyen, araştıran bir canlıdır. Fikirlerini, geçmiş tecrübeler ve bilgileriyle harmanlayarak yeniler ve geliştirir. Dünyada bilgiye sahip olmak, her alanda en ileri seviyedekitoplumların ortak özelliğidir. Bilgilere ulaşmanın en güvenilir yolu da kitap okumaktan geçmektedir. Bu yoldaki sessiz öğretmenlerimiz ise kütüphanelerdir. Kütüphaneler; köklü medeniyetlerin kültürünü, edebiyatını ve sanatını günümüze taşıyarak geçmişle gelecek arasında köprü görevi görenen önemli yaşayan hafıza mekânlarıdır. Çağımızın ihtiyaçlarına uygun şekilde kendilerini yenileyerek kent halkının bilgi seviyesinin yükselmesine ve bilinçli bir toplum olarak yetiştirilmesine katkı sağlar. Bir toplumun niteliği ile kalkınmışlığını o ülkenin kütüphanelerine ve okuma oranlarına bakarak anlayabiliriz. Çünkü bir toplum okumaz, araştırmaz ve geçmişteki bilgilerini yeni bilgileri ile sentezlemezse gelişim gösteremez. Milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerleri yüksek, kendine güvenen, analitik düşünebilen genç nesillerin yetişmesi; okumaya, anlamaya ve sentez yapmaya bağlıdır. Bizler bu anlayışla kütüphanelerimize yapılacak her türlü desteği, ülkemizin geleceğine yapılmış katkının bir parçası olarak değerlendirmekteyiz.  Bu duygu ve düşüncelerle, başta kütüphanecilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Kütüphaneler Haftası'nı kutluyor; ülkemizde ve ilimizde kitap okuma alışkanlığına, bilgiye ve öğrenmeye olan ilginin artmasını temenni ediyorum.  
29 Mart 4 Nisan Kütüphane Haftası Mesajı

29 Mart  4 Nisan Kütüphane Haftası Mesajı

Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir, “29 Mart -  4 Nisan Kütüphane Haftası” münasebetiyle bir mesajyayımladı:

İnsan,  ilk emri “Oku” olan bir inancın mensubu olarak;  aldığı ilk nefesten, vereceği son nefese kadar hayatının her anında bir şeyler okur ve öğrenir. Bu öğrenme ihtiyacı hayatının her evresinde devam eder. Çünkü insan gözlemleyen, inceleyen, araştıran bir canlıdır. Fikirlerini, geçmiş tecrübeler ve bilgileriyle harmanlayarak yeniler ve geliştirir.

Dünyada bilgiye sahip olmak, her alanda en ileri seviyedekitoplumların ortak özelliğidir. Bilgilere ulaşmanın en güvenilir yolu da kitap okumaktan geçmektedir. Bu yoldaki sessiz öğretmenlerimiz ise kütüphanelerdir.

Kütüphaneler; köklü medeniyetlerin kültürünü, edebiyatını ve sanatını günümüze taşıyarak geçmişle gelecek arasında köprü görevi görenen önemli yaşayan hafıza mekânlarıdır. Çağımızın ihtiyaçlarına uygun şekilde kendilerini yenileyerek kent halkının bilgi seviyesinin yükselmesine ve bilinçli bir toplum olarak yetiştirilmesine katkı sağlar.

Bir toplumun niteliği ile kalkınmışlığını o ülkenin kütüphanelerine ve okuma oranlarına bakarak anlayabiliriz. Çünkü bir toplum okumaz, araştırmaz ve geçmişteki bilgilerini yeni bilgileri ile sentezlemezse gelişim gösteremez. Milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerleri yüksek, kendine güvenen, analitik düşünebilen genç nesillerin yetişmesi; okumaya, anlamaya ve sentez yapmaya bağlıdır. Bizler bu anlayışla kütüphanelerimize yapılacak her türlü desteği, ülkemizin geleceğine yapılmış katkının bir parçası olarak değerlendirmekteyiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta kütüphanecilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Kütüphaneler Haftası'nı kutluyor; ülkemizde ve ilimizde kitap okuma alışkanlığına, bilgiye ve öğrenmeye olan ilginin artmasını temenni ediyorum.

 

Habere ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve blokhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.