ist bb
Akdeniz belediyesi Babalar Günü Kutlama
(MBH) - Mersin Blok Haber | Haber Girişi: 30.05.2021 - 13:36, Güncelleme: 31.05.2021 - 13:36

Atatürk Anıtının çevresi yenilendi

 

Atatürk Anıtının çevresi yenilendi

Atatürk Anıtının çevresi yenilendi
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Atatürk Anıtı ve çevresinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Başkan Gürkan, "Bu alanda yaşanan sıkıntılar ile ilgili olarak Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Kurulundan aldığımız olur sonrasında çalışmalarımızı başlattık." ATATÜRK ANITININ HER İKİ YANINDAKİ YÜKSELTİLER KALDIRILDI Atatürk Anıtının bulunduğu alanda çalışmaların başlatıldığını belirten Başkan Gürkan, “Atatürk Anıtının bulunduğu alanın her iki yanında yükseltiler bulunmaktaydı. Bu yükseltilerden dolayı burada maddi hasarlı kazalar meydana gelmekteydi. Bu kazalarda vatandaşlarımız nezdinde olumsuzluklara neden oluyordu. Büyükşehir Belediyesi olarak Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Kuruluna bu bölgede yaşanan olumsuzluklar ve kazalarla ilgili olarak görselleri göndererek çevresinde bulunan yükseltilerin kaldırılması talebinde bulunduk. Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından buradaki yükseltilerin kaldırılması yönünde karar verildi. Alınan kararın akabinde bu alanda çalışmalarımıza başladık. Anıtın her iki yanında bulunan yükseltiler kaldırılarak çelenk sunum alanını yeniledik. Yeni tören alanını yapana kadar çelenk sunum törenlerini mevcut alanda yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuzuz protokol neticesinde Ticaret Lisesi ve eski Öğretmen Evi’nin bulunduğu alan Belediyemiz tarafından alındı ve tören alanı olarak düzenlenecektir. Bunun karşılığında ise Milli Eğitim Müdürlüğümüze bir okul yapılacak. Yeni tören alanının altı otopark üst kısmı ise resmi törenlerin yapılacağı nezih bir alan olarak düzenlenecektir. Yeni tören alanı ile birlikte daha önce törenler sırasında kapatılan yollar artık kapatılmayacak ve vatandaşlarımızın yaşamış olduğu mağduriyetlerde ortadan kalkmış trafik sıkışıklığının da önüne geçilmiş olunacaktır. Yapmış olduğumuz çalışmaların Malatya’mıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olması temennisinde bulunuyorum” dedi.
Atatürk Anıtının çevresi yenilendi
<p><a href="https://www.blokhaber.com/ara?q=Malatya Bykehir Belediye" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">Malatya Bykehir Belediye</a> Bakan <a href="https://www.blokhaber.com/ara?q=Selahattin Grkan" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">Selahattin Grkan</a>, Atatrk Ant</p> <p>ve evresinde yaplan almalar yerinde inceleyerek almalar hakknda</p> <p>bilgiler aktard. Bakan Grkan, "Bu alanda yaanan skntlar ile ilgili olarak</p> <p>Sivas Kltr Varlklarn Koruma Kurulundan aldmz olur sonrasnda</p> <p>almalarmz balattk."</p> <p>ATATRK ANITININ HER K YANINDAK YKSELTLER KALDIRILDI</p> <p>Atatrk Antnn bulunduu alanda almalarn balatldn belirten Bakan</p> <p>Grkan, Atatrk Antnn bulunduu alann her iki yannda ykseltiler</p> <p>bulunmaktayd. Bu ykseltilerden dolay burada maddi hasarl kazalar meydana</p> <p>gelmekteydi. Bu kazalarda vatandalarmz nezdinde olumsuzluklara neden</p> <p>oluyordu. Bykehir Belediyesi olarak Sivas Kltr Varlklarn Koruma</p> <p>Kuruluna bu blgede yaanan olumsuzluklar ve kazalarla ilgili olarak grselleri</p> <p>gndererek evresinde bulunan ykseltilerin kaldrlmas talebinde bulunduk.</p> <p>Sivas Kltr Varlklarn Koruma Kurulu tarafndan buradaki ykseltilerin</p> <p>kaldrlmas ynnde karar verildi. Alnan kararn akabinde bu alanda</p> <p>almalarmza baladk. Antn her iki yannda bulunan ykseltiler kaldrlarak</p> <p>elenk sunum alann yeniledik. Yeni tren alann yapana kadar elenk sunum</p> <p>trenlerini mevcut alanda yapmaya devam edeceiz.</p> <p>Ayrca Milli Eitim Mdrlmz ile yapm olduumuzuz protokol neticesinde</p> <p>Ticaret Lisesi ve eski retmen Evinin bulunduu alan Belediyemiz tarafndan</p> <p>alnd ve tren alan olarak dzenlenecektir. Bunun karlnda ise Milli Eitim</p> <p>Mdrlmze bir okul yaplacak. Yeni tren alannn alt otopark st ksm</p> <p>ise resmi trenlerin yaplaca nezih bir alan olarak dzenlenecektir. Yeni tren</p> <p>alan ile birlikte daha nce trenler srasnda kapatlan yollar artk</p> <p>kapatlmayacak ve vatandalarmzn yaam olduu maduriyetlerde ortadan</p> <p>kalkm trafik skklnn da nne geilmi olunacaktr. Yapm olduumuz</p> <p>almalarn Malatyamza ve vatandalarmza hayrl olmas temennisinde</p> <p>bulunuyorum dedi.</p>

Malatya HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve blokhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.