Türkiye ve Dünya'daki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
SON DAKİKA

Adana’da 500 bin öğrenci okulla buluşuyor

Adana’da 500 bin öğrenci okulla buluşuyor
Tarih: 16 Eylül 2018 Pazar 16:09
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
- Kaynak: İHA - Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da eğitimin kalitesinin ve niteliğinin arttığı, ikili eğitimin ortadan kalktığı, fiziki altyapı ve derslik sorununun çözüldüğü, akademik başarının katlandığı, projelerle yeni hibe desteklerinin kazanıldığı bir Adana için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaya devam edeceklerini bildirdi.
Vali Demirtaş, İlköğretim Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajından, uzun yaz tatilinin ardından Adana genelinde 500 bine yakın öğrencinin ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte yeniden okuluyla, arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle buluşacağını ifade ederek, "Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve eğitim camiasının tüm paydaşları, yeni eğitim-öğretim dönemine başlamanın heyecanını ve sevincini yaşıyor. Bu vesileyle öncelikle 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ülkemize, milletimize, öğrencilerimize, eğitim camiamıza, velilerimize hassaten Adana’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.
Sınırların kalktığı, dünyada herkesin birbirine komşu olduğu bugünün dünyasında, en önemli olgunun hiç kuşkusuz eğitim olduğunu vurgulayan Vali Demirtaş, şöyle devam etti:
"Dünyadaki tüm ülkelerin bu yarışta ön sıralarda yer almak maksadıyla ciddi yatırımlar yaptığı yadsınamaz bir gerçektir. Bizler de ülke olarak bu yarışta "ben de varım" demek adına, son yıllarda büyük bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirdik. Devletimizin ve hükümetimizin gerçekleştirdiği devasa altyapı ve teknoloji yatırımları ile eğitimde yeni bir dönemin başladığına bu dönemde hep birlikte şahit olduk. Tüm bu çalışmaların yagane gayesi ise; evlatlarımızın çağın gereklerine uygun eğitim-öğretim ortamlarında nitelikli ve kaliteli bir eğitim almalarının sağlanması ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma idealinin hayata geçirilmesidir."
2018-2019 eğitim-öğretim yılında da eğitimin kalitesinin ve niteliğinin arttığı, ikili eğitimin ortadan kalktığı, fiziki altyapı ve derslik sorununun çözüldüğü, akademik başarının katlandığı, projelerle yeni hibe desteklerinin kazanıldığı bir Adana için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaya devam edeceklerini belirten Vali Demirtaş, şunları kaydetti:
"Adana’nın genç neslini; akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönlerden bugüne ve geleceğe hazırlarken milli ve manevi değerlerimize bağlı bir kuşak olarak yetiştirmek için gayretlerimizi sürdüreceğiz. Bunun için eğitim ortamlarını, kütüphanelerini, atölyelerini, spor salonlarını, pansiyonlarını öğrencilerimizin en fazla verim alacakları şekilde hazırlayacağız.
Bizler üzerimize düşenleri yerine getirirken ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 vizyon hedeflerini hayata geçirecek evlatlarımızın da başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayacaklarına; öğretmen ve velilerimizin de milletimizin bekası ile kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılmasının ilk şartının tarihine, milletine, devletine, bayrağına, vatanına bağlı nesiller yetiştirmekten geçtiği düşüncesinden hareketle kendi paylarına düşen sorumlulukları layıkıyla yerine getireceklerine olan inancım tamdır.
Buradan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilimiz genelinde sorunsuz başlaması ve bunun yıl boyu devam etmesi amacıyla aldığımız kararları dikkatle uygulayacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. İlimizin eğitimdeki başarı çıtasının daha yükseklere taşınması ve okullarımızın güvenli okullara dönüşümü ile ilgili yürüttüğümüz çalışmaların üzerinde hassasiyetle duracağımızı vurgulamakta daha yarar görüyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin İlköğretim Haftasını kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ediyorum. 2018-2019 eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize ve Adana’mıza hayırlı olmasını diliyor; tüm hemşehrilerimi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum."
Kaynak: İHA
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Blok Haber ©2009 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1