Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan ilanı görselidir.
Çevre (MBH) - Mersin Blok Haber | Haber Girişi: 01.04.2021 - 15:27, Güncelleme: 01.04.2021 - 15:27

Başkan Gerenli o minikleri ağırladı

 

Başkan Gerenli o minikleri ağırladı

Başkan Gerenli o minikleri ağırladı
Lüleburgaz Belediyesi’nin 2021 Çevre Yılı’na “Siz de bir ağaç dikin. Gelecek nesillere yeşil bir doğa bırakın” sloganı içeren afişleri kentin dört bir yanına asarak destek veren Kocasinan İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri Asya Yılmaz, Elvin Varoğlu ve Eda Naz Bostan’ı Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli tarafından ağırlandı. Çocuklara eğitim kitapları hediye eden Başkan Gerenli, Lüleburgaz Belediyesi’nin 2021 yılını Çevre Yılı ilan ettiğini hatırlatarak, “Çevre ile ilgili bu bilinci, farkındalığı artırmamız gerekiyor. Bu nedenle çocuklarımıza hassasiyetleri için teşekkür ederim” dedi.  Lüleburgaz’ın dört bir yanında “Siz de bir ağaç dikin. Gelecek nesillere yeşil bir doğa bırakın” sloganıyla afiş asan Kocasinan 4. Sınıf öğrencileri Asya Yılmaz, Elvin Varoğlu ve Eda Naz Bostan, Lüleburgaz Belediyesi’nin 2021 Çevre Yılı kapsamında kendi tasarladıkları afişleri ilçenin farklı noktalarına astı. Çocukların “Ağaç yaşken eğilir” sözünü anımsatırcasına yaptıkları duyarlı davranışa kayıtsız kalmayan Başkan Gerenli, minik çevrecileri makamında ağırladı. Küçük çevrecilerin yanı sıra onlarla birlikte Kocasinan İlkokulu Müdürü Ziynet Özatar, sınıf öğretmenleri Meltem Çevik Sarıkaya ve çocukların velileri de ziyarette yer aldı.  “Daha iyi bir gezegen mi istiyorsunuz?” “Daha iyi bir gezegen mi istiyorsunuz? Siz de bir ağaç dikin! Gelecek nesillere yeşil bir doğa bırakın!” yazılı afişleri asarak çevre bilinci oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen çocuklar şöyle konuştu; “İnsanların doğayı koruması ve ağaç dikme konusunda bilinçlenmesini istiyoruz. Bu proje sayesinde en azından birkaç tane ağaç dikebilirler. Biz bunu bir metinde okumuştuk. Oradan aklımıza geldi. Afiş tasarladık. Afişi tamamladıktan sonra Lüleburgaz’ın çeşitli noktalarına astık.” “Duyarlı olursak çevremizi koruyabiliriz” Çevre konusunun çok önemli, üzerinde durulması gereken bir konu olduğunu kaydeden Başkan Gerenli, “Dünyamızda birçok sorun var. Ama önümüzdeki en büyük sorun çevre sorunu. İklim değişikliği yaşıyoruz. Maalesef biz insanlar sanayileşme devriminden sonra doğada ciddi tahribatlar yarattık. Bu tahribatları da düzeltmek aslında bizim işimiz. Eğer duyarlı olursak, çevremizi koruyabiliriz. Sizlerin çok daha mutlu yaşayabileceği, geleceğe aktarabileceği güzel bir dünya oluşturabiliriz” dedi. Lüleburgaz Belediyesi’nin 2021 yılını farkındalık oluşturmak amacıyla Çevre Yılı olarak kutladığını anımsatan Başkan Gerenli, “Bu yaptığınız olay çok önemli. Biz de bu seneyi Lüleburgaz Belediyesi olarak Çevre Yılı ilan ettik. Çevre ile ilgili bilinci artırmalıyız. Farkındalığı artırmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.  Eğitim kitapları hediye edildi Öte yandan Başkan Gerenli, aynı zamanda kitap okumayı sevdiklerini öğrendiği duyarlı miniklere eğitim kitabı hediye etti.  
Başkan Gerenli o minikleri ağırladı

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2021 Çevre Yılı’na “Siz de bir ağaç dikin. Gelecek nesillere yeşil bir doğa bırakın” sloganı içeren afişleri kentin dört bir yanına asarak destek veren Kocasinan İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri Asya Yılmaz, Elvin Varoğlu ve Eda Naz Bostan’ı Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli tarafından ağırlandı. Çocuklara eğitim kitapları hediye eden Başkan Gerenli, Lüleburgaz Belediyesi’nin 2021 yılını Çevre Yılı ilan ettiğini hatırlatarak,

“Çevre ile ilgili bu bilinci, farkındalığı artırmamız gerekiyor. Bu nedenle çocuklarımıza hassasiyetleri için teşekkür ederim”

dedi. 

Lüleburgaz’ın dört bir yanında “Siz de bir ağaç dikin. Gelecek nesillere yeşil bir doğa bırakın” sloganıyla afiş asan Kocasinan 4. Sınıf öğrencileri Asya Yılmaz, Elvin Varoğlu ve Eda Naz Bostan, Lüleburgaz Belediyesi’nin 2021 Çevre Yılı kapsamında kendi tasarladıkları afişleri ilçenin farklı noktalarına astı. Çocukların “Ağaç yaşken eğilir” sözünü anımsatırcasına yaptıkları duyarlı davranışa kayıtsız kalmayan Başkan Gerenli, minik çevrecileri makamında ağırladı. Küçük çevrecilerin yanı sıra onlarla birlikte Kocasinan İlkokulu Müdürü Ziynet Özatar, sınıf öğretmenleri Meltem Çevik Sarıkaya ve çocukların velileri de ziyarette yer aldı. 

“Daha iyi bir gezegen mi istiyorsunuz?”

“Daha iyi bir gezegen mi istiyorsunuz? Siz de bir ağaç dikin! Gelecek nesillere yeşil bir doğa bırakın!” yazılı afişleri asarak çevre bilinci oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen çocuklar şöyle konuştu;

“İnsanların doğayı koruması ve ağaç dikme konusunda bilinçlenmesini istiyoruz. Bu proje sayesinde en azından birkaç tane ağaç dikebilirler. Biz bunu bir metinde okumuştuk. Oradan aklımıza geldi. Afiş tasarladık. Afişi tamamladıktan sonra Lüleburgaz’ın çeşitli noktalarına astık.”

“Duyarlı olursak çevremizi koruyabiliriz”

Çevre konusunun çok önemli, üzerinde durulması gereken bir konu olduğunu kaydeden Başkan Gerenli,

“Dünyamızda birçok sorun var. Ama önümüzdeki en büyük sorun çevre sorunu. İklim değişikliği yaşıyoruz. Maalesef biz insanlar sanayileşme devriminden sonra doğada ciddi tahribatlar yarattık. Bu tahribatları da düzeltmek aslında bizim işimiz. Eğer duyarlı olursak, çevremizi koruyabiliriz. Sizlerin çok daha mutlu yaşayabileceği, geleceğe aktarabileceği güzel bir dünya oluşturabiliriz”

dedi. Lüleburgaz Belediyesi’nin 2021 yılını farkındalık oluşturmak amacıyla Çevre Yılı olarak kutladığını anımsatan Başkan Gerenli,

“Bu yaptığınız olay çok önemli. Biz de bu seneyi Lüleburgaz Belediyesi olarak Çevre Yılı ilan ettik. Çevre ile ilgili bilinci artırmalıyız. Farkındalığı artırmamız gerekiyor”

ifadelerini kullandı. 

Eğitim kitapları hediye edildi

Öte yandan Başkan Gerenli, aynı zamanda kitap okumayı sevdiklerini öğrendiği duyarlı miniklere eğitim kitabı hediye etti.  

Habere ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve blokhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.