tarsus belediyesi 29 ekim
(MBH) - Mersin Blok Haber | Haber Girişi: 10.11.2021 - 15:58, Güncelleme: 10.11.2021 - 16:03

BAŞKAN GÜLTAK KONUŞMASININ ENGELLENMESİ VE GAZETECİLERE YÖNELİK İFADELERE TEPKİ GÖSTERDİ

 

BAŞKAN GÜLTAK KONUŞMASININ ENGELLENMESİ VE GAZETECİLERE YÖNELİK İFADELERE TEPKİ GÖSTERDİ

BAŞKAN GÜLTAK KONUŞMASININ ENGELLENMESİ VE GAZETECİLERE YÖNELİK İFADELERE TEPKİ GÖSTERDİ
Akdeniz Belediye Başkanı Gültak; Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dünkü toplantısında önce konuşmasının engellenip toplantıya ara verilmesi, çekim yapmak isteyen gazetecilerin de engellenmesiyle sonuçlanan gerilime ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Gültak; "Anlaşılıyor ki burada amaç, büyük mücadeleler sonucu Mersin’de ilk kez başlamasını sağladığımız ve adeta devrim niteliği taşıyan yerinde kentsel dönüşüm projesini engellemek, halkımızın huzurlu geleceği için başlattığımız hizmet ve çalışmalarımızı sekteye uğratmaktır" dedi. Öte yandan, toplantıyı takip eden basın mensupları da Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin dün yapılan birleşimini takip eden gazetecilere yönelik hakaretamiz sözler nedeniyle tepkilerini dile getirdi. Başkan Gültak, Meclis’te yine engellendi! Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Barış Mahallesi’nde gerçekleşen yıkımla ortaya çıkan inşaat atıkları ve hafriyatın bölgeden taşınması için Büyükşehir Belediyesi’nin ücret talep etmesi, dün yapılan Meclis toplantısında gerilime neden olmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapıp Mersin kamuoyunu bilgilendirmek isteyen Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ın sözü kesildi. Başkan Gültak’ın yapmak istediği açıklama ile ilgili görselleri çekmek isteyen basın mensupları hakaretamiz sözlere maruz kaldı. Toplantı, verilen uzun aradan sonra yeniden başladı. “Kentimizin sorun ve sıkıntılarını dile getiriyoruz, kendimizin değil” Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında yaşanan tartışma ve gerilime ilişkin basın toplantısı düzenledi. Büyükşehir Meclisi’nde konuşmasının engellenmesi ve gazetecilere müdahale edilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getiren Başkan Gültak; “Ben Meclis toplantısında; hiçbir hakkı olmamasına rağmen, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Barış Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesi ile başlayan yıkımla ortaya çıkan inşaat ve hafriyat atıklarının nakliyesi için talep ettiği ücrete ilişkin Mersin kamuoyunu bilgilendirmek istedim. Fakat daha önce de yapıldığı üzere, yine sözümüz kesildi, Meclisi takip eden basın mensuplarına müdahale edildi ve toplantıya uzun bir süre ara verildi. Meclis toplantılarında söz alıp kentimizin, ilçemizin ve insanlarımızı yaşadığı sorunları, sıkıntıları ve taleplerini iletiyoruz. Yoksa orada, kendi şahsi sorunlarımızı anlatmıyoruz” dedi. “Projeye hiçbir dahli olmayan Büyükşehir Belediyesi neden ücret talep ediyor?” Barış Mahallesi kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki yıkım çalışmalarını belediye olarak kendilerinin gerçekleştirdiğinin altını çizen Başkan Gültak; “Yıkımla oluşan atıkların mahalleden çıkarılması için gereken ihaleyi de biz yaptık. Bu nakliye karşılığında yüklenici firmaya verilecek ücreti de kamyon başına 0.01 kuruş olarak belirledik. Fakat Büyükşehir Belediyesi, bu işe hiçbir dahli olmamasına rağmen haksız şekilde kamyon başına nakliye ücreti istemektedir. 
BAŞKAN GÜLTAK KONUŞMASININ ENGELLENMESİ VE GAZETECİLERE YÖNELİK İFADELERE TEPKİ GÖSTERDİ

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak; Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dünkü toplantısında önce konuşmasının engellenip toplantıya ara verilmesi, çekim yapmak isteyen gazetecilerin de engellenmesiyle sonuçlanan gerilime ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Gültak; "Anlaşılıyor ki burada amaç, büyük mücadeleler sonucu Mersin’de ilk kez başlamasını sağladığımız ve adeta devrim niteliği taşıyan yerinde kentsel dönüşüm projesini engellemek, halkımızın huzurlu geleceği için başlattığımız hizmet ve çalışmalarımızı sekteye uğratmaktır" dedi. Öte yandan, toplantıyı takip eden basın mensupları da Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin dün yapılan birleşimini takip eden gazetecilere yönelik hakaretamiz sözler nedeniyle tepkilerini
dile getirdi. Başkan Gültak, Meclis’te yine engellendi! Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Barış Mahallesi’nde gerçekleşen yıkımla ortaya çıkan inşaat atıkları ve hafriyatın bölgeden taşınması için Büyükşehir
Belediyesi’nin ücret talep etmesi, dün yapılan Meclis toplantısında gerilime neden olmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapıp Mersin kamuoyunu bilgilendirmek isteyen Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ın sözü kesildi. Başkan Gültak’ın yapmak istediği açıklama ile ilgili görselleri çekmek isteyen basın mensupları hakaretamiz sözlere maruz kaldı. Toplantı, verilen uzun aradan sonra yeniden başladı. “Kentimizin sorun ve sıkıntılarını dile getiriyoruz, kendimizin değil”  Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında yaşanan tartışma ve gerilime ilişkin basın toplantısı düzenledi. Büyükşehir Meclisi’nde konuşmasının engellenmesi ve gazetecilere müdahale edilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getiren Başkan Gültak; “Ben Meclis toplantısında; hiçbir hakkı olmamasına rağmen, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Barış Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesi ile başlayan yıkımla ortaya çıkan inşaat ve hafriyat atıklarının nakliyesi için talep ettiği ücrete ilişkin Mersin kamuoyunu bilgilendirmek istedim. Fakat daha önce de yapıldığı üzere, yine sözümüz kesildi, Meclisi takip eden basın mensuplarına müdahale edildi ve toplantıya uzun bir süre ara verildi. Meclis toplantılarında söz alıp kentimizin, ilçemizin ve insanlarımızı yaşadığı sorunları, sıkıntıları ve taleplerini iletiyoruz. Yoksa orada, kendi şahsi sorunlarımızı anlatmıyoruz” dedi. “Projeye hiçbir dahli olmayan Büyükşehir Belediyesi neden ücret talep ediyor?” Barış Mahallesi kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki yıkım çalışmalarını belediye olarak kendilerinin gerçekleştirdiğinin altını çizen Başkan Gültak; “Yıkımla oluşan atıkların mahalleden çıkarılması için gereken ihaleyi de biz yaptık. Bu nakliye karşılığında yüklenici firmaya verilecek ücreti de kamyon başına 0.01 kuruş olarak belirledik. Fakat Büyükşehir Belediyesi, bu işe hiçbir dahli olmamasına rağmen haksız şekilde kamyon başına nakliye ücreti istemektedir. 

Mersin HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve blokhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.