İBT WEB

KASKİDEN AKKIŞLAYA 4 MİLYON 594 BİN TLLİK YATIRIM

Genel (MBH) - Mersin Blok Haber | 29.03.2022 - 13:12, Güncelleme: 29.03.2022 - 13:12 1604+ kez okundu.
 

KASKİDEN AKKIŞLAYA 4 MİLYON 594 BİN TLLİK YATIRIM

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Akkışla İlçesi’nde 4 milyon 594 bin TL yatırım bedeli ile yapımı tamamlanan “İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi” işletmeye alındı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Akkışla İlçesi’nde 4 milyon 594 bin TL yatırım bedeli ile yapımı tamamlanan  “İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi” işletmeye alındı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çevre ve insan sağlığı için yatırımların devam edeceğini kaydetti. KASKİ Genel Müdürlüğü, insan ve çevre sağlığını korumak için başlattığı projelerini planlı bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda nüfus yoğunluğunun olduğu ilçelerde ihtiyaç önceliğine göre belirlenerek hazırlanan projeler dâhilinde Akkışla İlçesi’ne İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi inşa edildi. Yapımına bir süre önce başlanan ve ilçenin gelecek 35 yılı düşünülerek kurulan tesis 4 milyon 594 bin TL’ye mal oldu. Son teknolojiye sahip ekipmanlar kullanılarak inşa edilen tesiste, minimum enerji ile Atık su arıtma verimi maksimum seviyeye çıkarılacak. Yaklaşık 3 bin metrekare alan üzerine kurulan tesiste günlük ortalama 700 metreküp, yıl da ise 281 bin 50 metreküp atık su arıtımı yapılacak. Böylelikle çevre ve doğal yaşam, atık suların olumsuz etkilerinden korunarak Kızılırmak Havzası’nda oluşacak kirliliğin önüne geçilmiş olunacak. “İNSAN VE ÇEVRE SAĞLIĞINI ÖNEMSİYORUZ” Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KASKİ aracılığı ile halk sağlığı ve çevrenin korunması açısından son derece önemli bir faaliyet olan su ve kanalizasyon altyapı hizmetlerini eksiksiz olarak yerine getirmek için gayret ettiklerini belirtti. Tüm yerleşim yerlerinin aynı kalitede hizmet alması için kent genelinde gerekli çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü kaydeden Başkan Büyükkılıç şunları kaydetti: “KASKİ’miz tarafından uygulamaya konulan projelerin hizmet ve kalitesinden ödün vermeden, sürdürülebilir kalkınma ilkesi çerçevesinde çevremizi daha yaşanılabilir hale getirmeye devam edeceğiz. Önceliğimiz elbette temiz ve sağlıklı içme suyunu en iyi standartlarda halkımıza ulaştırmak. Bununla birlikte insan ve çevre sağlığını korumanın da sorumluluğumuz dâhilinde olduğunu biliyoruz. İşte bu bilinçle yeni projeler ile Kayseri’mizi geleceğe taşımaya devam ediyoruz. Bu bağlamda atık su arıtma tesislerimizin sayısını her geçen gün artırıyoruz. Son olarak Akkışla’mızda ilçenin 35 yılı düşünülerek yeni bir tesis inşa edildi.  Tesiste yer alan mekanik ve elektrik ekipmanların tamamı özenle seçilmiş enerji tüketimi düşük, verimi yüksek ürünlerdir. Bu sayede tesisimiz düşük maliyetle işletilmektedir. Bununla birlikte tesis çıkış suyu standartları ‘Kentsel Atık su Arıtma Yönetmeliği’ne uygun olarak işletilmektedir. Akkışla’lı hemşehrilerimize hayırlı olsun. Vatandaşımızın daha rahat ortamlarda yaşamalarına katkı sağlamak için yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek.”
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Akkışla İlçesi’nde 4 milyon 594 bin TL yatırım bedeli ile yapımı tamamlanan “İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi” işletmeye alındı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Akkışla İlçesi’nde 4 milyon 594 bin TL yatırım bedeli ile yapımı tamamlanan  “İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi” işletmeye alındı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çevre ve insan sağlığı için yatırımların devam edeceğini kaydetti.

KASKİ Genel Müdürlüğü, insan ve çevre sağlığını korumak için başlattığı projelerini planlı bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda nüfus yoğunluğunun olduğu ilçelerde ihtiyaç önceliğine göre belirlenerek hazırlanan projeler dâhilinde Akkışla İlçesi’ne İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi inşa edildi. Yapımına bir süre önce başlanan ve ilçenin gelecek 35 yılı düşünülerek kurulan tesis 4 milyon 594 bin TL’ye mal oldu.

Son teknolojiye sahip ekipmanlar kullanılarak inşa edilen tesiste, minimum enerji ile Atık su arıtma verimi maksimum seviyeye çıkarılacak. Yaklaşık 3 bin metrekare alan üzerine kurulan tesiste günlük ortalama 700 metreküp, yıl da ise 281 bin 50 metreküp atık su arıtımı yapılacak.

Böylelikle çevre ve doğal yaşam, atık suların olumsuz etkilerinden korunarak Kızılırmak Havzası’nda oluşacak kirliliğin önüne geçilmiş olunacak.

“İNSAN VE ÇEVRE SAĞLIĞINI ÖNEMSİYORUZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KASKİ aracılığı ile halk sağlığı ve çevrenin korunması açısından son derece önemli bir faaliyet olan su ve kanalizasyon altyapı hizmetlerini eksiksiz olarak yerine getirmek için gayret ettiklerini belirtti.

Tüm yerleşim yerlerinin aynı kalitede hizmet alması için kent genelinde gerekli çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü kaydeden Başkan Büyükkılıç şunları kaydetti:

“KASKİ’miz tarafından uygulamaya konulan projelerin hizmet ve kalitesinden ödün vermeden, sürdürülebilir kalkınma ilkesi çerçevesinde çevremizi daha yaşanılabilir hale getirmeye devam edeceğiz. Önceliğimiz elbette temiz ve sağlıklı içme suyunu en iyi standartlarda halkımıza ulaştırmak. Bununla birlikte insan ve çevre sağlığını korumanın da sorumluluğumuz dâhilinde olduğunu biliyoruz. İşte bu bilinçle yeni projeler ile Kayseri’mizi geleceğe taşımaya devam ediyoruz. Bu bağlamda atık su arıtma tesislerimizin sayısını her geçen gün artırıyoruz. Son olarak Akkışla’mızda ilçenin 35 yılı düşünülerek yeni bir tesis inşa edildi.  Tesiste yer alan mekanik ve elektrik ekipmanların tamamı özenle seçilmiş enerji tüketimi düşük, verimi yüksek ürünlerdir. Bu sayede tesisimiz düşük maliyetle işletilmektedir. Bununla birlikte tesis çıkış suyu standartları ‘Kentsel Atık su Arıtma Yönetmeliği’ne uygun olarak işletilmektedir. Akkışla’lı hemşehrilerimize hayırlı olsun. Vatandaşımızın daha rahat ortamlarda yaşamalarına katkı sağlamak için yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek.”

Kayseri HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve blokhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.